2025-01-16

Kedves vásárlóink!
Örömmel jelentjük, hogy megérkeztek a jegyzetfüzeteink! ✨🥳Tökéletes választás jegyzeteléshez, naplóíráshoz, rajzoláshoz vagy ajándéknak! 🎁Nézd meg a kollekciót a weboldalunkon vagy keresd a Kofferben. ✨ 
Tovább »

2019-01-23

Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért Díj Zágoni Balázsnak és Marius Tabacunak
Irodalom kategóriában Zágoni Balázs, a Barni-könyvek, a Kolozsvári mesék és a frissen megjelent A Mary Rose-incidens, továbbá A Gömb írója és a Kincses Képeskönyv sorozat szerkesztője, írója vehette át a Magyar Kultúra Napján az Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért díjat. A kolozsvári Kaszinóban tartott ünnepségen a műfordítók közül Marius Tabacut tüntették ki, akinek a fordításában a Koinónia kiadásában jelent meg Bodor Ádám Sinistra körzet című regénye román nyelven, illetve előkészületben van tizenegy Barni-mese is, amelyet szintén Tabacu ültetett át román nyelvre. (Fotó: RMDSz) Tovább »

2018-11-27

Az 1918-as nagy egyesülés - könyvbemutatók Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson
Csíkszeredában a Kájoni Jánon Megyei Könyvtár meghívására, Gyergyószentmiklóson a Szent Miklós Napok vendégeként két könyvbemutatót tart a Koinónia Kiadó. Lucian Boia Az 1918-as nagy egyesülés című könyvéről Csíkszeredában december 4-én, kedden 17 órától Rostás-Péter István, a kötet fordítója, valamint Gyarmati Zsolt, a Csíki Székely Nemzeti Múzeum igazgatója beszélget. Másnap a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban 18 órától Csergő Tibor, a Tarisznyás Márton Múzeum igazgatója beszélget a kötet fordítójával. Tovább »

Kirándulás a felhőben
  • Balázs Imre József
  • Kirándulás a felhőben
  • Régi és új gyermekversek
  • Koinónia, 2018
  • 96 oldal
  • Kötés: Keménytáblás
  • Méret: 150x240 mm
  • ISBN: 978-973-165-195-8
  • Illusztrátor: Márton Éva

-15%

37 RON
31.45 RON / 2700 Ft

Nem rendelhető


Mindenféle szín, mindenféle hang lapul abban a derűs világban, ahová a költő feledhetetlen utazásra hívja az olvasóit. Hétköznapi és elképzelt dolgok, a költői/gyermeki képzelet megannyi teremtménye elevenedik meg a régi és új verseket egybegyűjtő kötet lapjain.

Lírai egyszerűség, kimért formakezelés, finom, érzékletes képteremtés jellemzi ezt a költői világot, melyben az egyenletes lüktetésű verszene, a hangzás igéző bája maradandó élménnyel gazdagítja az olvasó világtapasztalatát.

                                                                            Makkai Kinga, irodalompedagógus

 

Ha behunyom a szemem, elképzelek egy bárkát, ahová nem csak kettő mehet fel mindenből, a Noé rendezőelve szerint, hanem annyi csiga es vidra, hurkacsúszka és hinta, póni és cicánka, ahány illusztrátor BIJ-vershez ilyent rajzolt. Vagyis az összes. És belefér minden gyerek. Meg illusztrátor. Alatta ott a szépen fésült tenger, fölötte egy borzas csillag, Imre éppen a nyakába akasztja a gitárt, és a húrok közé csap.

Ez utóbbi mozdulatsor lassan elmaradhatatlan része egy BIJ-szerzői estnek.

                                                                             Jánosi Andrea, képzőművész



Megjegyzés:

Kiadónk könyveit magyarországi viszonteladók és könyvesboltok felé a ProsperoD terjeszti.
A könyv a ProsperoD oldalán található meg:
https://www.prosperod.hu



HozzászólokRecenziók



  • A szerző további könyvei
Hanna-hinta

Balázs Imre József


-15%
24 RON
20.4 RON / 1850 Ft


Méret: 195x195 mm,
74 oldal. Kötött.

Blanka birodalma

Balázs Imre József


-15%
26 RON
22.1 RON / 2200 Ft


Méret: 195x195 mm mm,
60 oldal. Keménytáblás.

Álomfarsang

Balázs Imre József


-15%
26 RON
22.1 RON / 2200 Ft


Méret: 195x195 mm,
72 oldal. Keménytáblás.